Františkovy Lázně

Františkovy LázněZdravé místo na západě čech uprostřed zeleně se zázračnými léčebnými účinky zdejších přírodních zdrojů.

Rozhodnutí o založení Vsi Císaře Františka v roce 1793 zahájilo zcela nové období ve vývoji celého západočeského regionu. Věhlas Františkových Lázní, zdravého místa uprostřed zeleně se zázračnými léčebnými účinky zdejších přírodních zdrojů, pak velmi rychle přeletěl hranice Evropy a dosáhl až za oceán. Současný vývoj jeho slávu násobí. Dnešní Františkův pramen, ve středověku nazývaný Chebská voda, Městská nebo Slatinná kyselka, přinášel úlevu nemocným obyvatelům z okolí nejméně od počátku 15. století, jak dosvědčuje nejstarší dochovaná písemnost. Další zmínka z roku 1617 pak dokládá šířící se proslulost zdejší minerální vody, neboť si ji nechala dovážet až do Prahy také císařovna Anna.

Zdejší přírodní léčivé zdroje, v úspěšné kombinaci s moderními léčebnými metodami, slouží především ke zmírnění potíží pacientů s degenerativními či zánětlivými chorobami pohybového aparátu i poúrazových a pooperačních stavů. U dlouhotrvajících chronických onemocnění má velký vliv i příznivé působení na psychiku nemocného, který po každé kúře zřetelně poznává, že jeho problémy lze pozitivně ovlivnit - alespoň zmírnit, pokud je nelze odstranit zcela.

Františkovy Lázně jsou vyhlášené léčbou ženských nemocí. Léčí se zde primární a sekundární sterilita, poruchy ovariální funkce a s tím související poruchy menstruačního cyklu, zánětlivá onemocnění vnitřních rodidel a jejich následky, stavy po gynekologických operacích a klimakterické obtíže.Kurzovní lístek

kurzy platné od 22.06.2018

EMU  1 EUR  ............  25,79 Kč
Rusko  100 RUB  ............  35,07 Kč
USA  1 USD  ............  22,14 Kč
Velká Británie  1 GBP  ............  29,41 Kč

Počasí v regionu


copyright © Hotel Goethe - spa & wellness - Mariánské Lázně webdesign DatNet